Selský dvůr v médiích

   19.6.2011 v 16:30 - Vesnicopis - ČT 2   (znovu vysílán 14.7.2012 v 9:30 na ČT 2) 

V tento den byl odvysílán 5. díl nového pořadu České televize s názvem Vesnicopis. Protože program je zaměřen na vesnickou architekturu nejen v Čechách, ale i na Moravě a ve Slezsku, můžete opět nakouknout také k nám (zde).

   19.10.2010 - NAŠE INTERNETOVÉ STRÁNKY

Dnes byly spuštěny internetové stránky Selského dvora Holašovice, kde naleznete informace o naší vesnici zapsané do seznamu UNESCO, o statku a muzeu, které je jeho součástí, fotografie památek i okolí a mnoho dalšího.

Stránky se postupně doplňují, tak jak vyjde čas při nemalém pracovním vytížení.

   květen 2010 - Soukromá muzea - ČT 2

Další natáčení v prostorách našeho muzea se konalo přímo pro pořad zaměřený na soukromá muzea. Bohužel, než došlo k jeho zpracování a zveřejnění, Česká televize ukončila jeho vysílání.

   25.11.2009 - Cyklotoulky (60. díl) - PUBLIC TV

Nejen celostátní televize má ve svém vysílání zařazeny pořady o národních zajímavostech. Také menší televizní stanice Public TV navštívila Holašovice ve svém pořadu, který cykloturistům pomáhá při výběru cíle pro vyjížďky na kolech. A jako perličku si je nechala na závěr dílu věnovanému stavebnímu stylu zvanému Selské baroko. Snad i Vás motivuje moderátor pořadu Michal Jančařík k návštěvě zachycených míst (zde).

(poznámka: Public TV ukončila svou činnost, ale Cyklotoulky se nyní objevují ve vysílání TV Barrandov)

   leden 2008 - článek v časopise Marianne Bydlení

 O statku se můžete dozvědět více nejen v televizi, ale také v článcích různých novin a časopisů. A to nejen v těch, které se zaměřují na historii, nebo zemědělství, ale třeba i v časopisech určených ženám. Příkladem může být časopis Marianne, přesněji jeho část Marianne Bydlení.

   8.10.2006 - Toulavá kamera - ČT 1

Pořad Toulavá kamera ukazuje divákům zajímavosti ze všech částí naší republiky. Právě to přivedlo natáčecí tým České televize nejen do obce Holašovice, ale i přímo do našeho muzea. Pokud Vás zajímá, co zde bylo natočeno a následně v uvedený den odvysíláno v 1. reportáži pořadu, navštivte archiv ČT (zde).... kde se čas zastavil.